Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Odpowiedzialni

poniedziałek, 07 marca 2011 14:57

Kto jest odpowiedzialny za wykonanie oceny stanu technicznego budynku? Wszystko zależy od wielu kwestii, takich jak na przykład powstanie danego obiektu budowlanego. Duże znaczenie ma to, czy budynek dopiero powstał czy też chodzi o ocenę stanu technicznego dłużej istniejącego już budynku. W przypadku nowopowstałych budynków na samym początku za stan techniczny odpowiada inwestor lub inspektor nadzoru inwestycyjnego. Jeżeli zaś sprawa dotyczy obiektów budowlanych, takich jak na przykład długo istniejące już bloki lub tego typu budynki, to za ocenę stanu technicznego odpowiedzialny jest właściciel budynku lub jego zarządca, najczęściej wyznaczany przez właściciela budynku. Dlatego też, kiedy byśmy przypadkiem odkryli jakieś awarie w budynku, w którym mieszkamy, należy to bezzwłocznie zgłosić albo do właściciela albo do zarządcy budynku. Najczęściej właśnie odpowiedzialnymi za tego typu kwestie są zarządcy, gdyż właściciele często lubią zwalniać siebie z odpowiedzialności i przenosić ją na kogoś innego.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (26) | dodaj komentarz

Zagrożenia wynikające ze złego stanu technicznego budynku

poniedziałek, 07 marca 2011 14:55

Zły stan techniczny budynku niesie za sobą wiele potencjalnych zagrożeń. Budynek taki może na przykład ulec zawaleniu. Wadliwa instalacja elektryczna może doprowadzić do pożaru budynku, nawet podczas niewielkiego zwarcia. Uszkodzona instalacja gazowa może doprowadzić do zatruć gazem, a nawet do śmierci wielu mieszkańców budynku. Dlatego tak bardzo ważna jest ocena stanu technicznego każdego budynku. Poprzez dokonanie takiej oceny możemy określić jaki jest rzeczywisty stan techniczny danego budynku, a przez to można ustalić dalsze działania. Ocena ta, w przypadku wad w stanie technicznym budynku, pozwala przedsięwziąć odpowiednie działania mające na celu pozbycie się, usunięcie oraz naprawienie wszelkich szkód, mogących nieść za sobą zagrożenia dla dalszego stanu budynku oraz dla wszystkich ludzi, którzy w nim przebywają. Ocena stanu technicznego budynku to działanie, które jest niezbędne i powinien o to zadbać każdy właściciel lub też zarządca danego obiektu budowlanego. Odpowiedni nadzór nad tą kwestią jest niezwykle ważny, by uniknąć negatywnych konsekwencji.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (26) | dodaj komentarz

Stan techniczny - ważna sprawa

poniedziałek, 07 marca 2011 14:53

Stan techniczny każdego budynku jest niezwykle ważny. Wizualna strona obiektu budowlanego wcale nie jest tak ważna. Oczywiście wygląd budynku może stanowić nawet bardzo ważną kwestię, ale tylko pod warunkiem kiedy stan techniczny budynku jest w stu procentach nienaganny. A co składa się na stan techniczny każdego budynku? Oczywiście chodzi o takie elementy, które mają znaczący wpływ na funkcjonowanie budynku oraz pozwalające normalnie funkcjonować mieszkańcom tego budynku lub ludziom, którzy w nim pracują lub przebywają w jakikolwiek sposób. Do elementów tych należą między innymi różnego rodzaju instalacje oraz zabezpieczenia, takie jak na przykład zabezpieczenie piorun ochronne. Ponadto często podczas sprawdzania stanu technicznego budynku, sprawdza się stan piwnic oraz fundamentów, bo jak przecież powszechnie wiadomo fundamenty to podstawy każdego budynku, a uszkodzenie fundamentów może za sobą nieść duże zagrożenie dla budynku oraz jego mieszkańców. Dlatego właśnie często zdarzają się kontrole budynków mieszkalnych. Wszystko po to, aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (25) | dodaj komentarz

czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  4 979  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

O moim bloogu

Intensywnie na temat ocena stanu technicznego budynku - zbiór artykułów

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 4979

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl